Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

 

Nie widać końca sukcesów sportowych naszej szkoły! Dzisiaj, tj. 16.05 na stadionie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie odbył się finał wojewódzki festiwalu sztafet. II LO wystartowało w sztafecie 4x100m. 

Impreza VENA SPORT FESTIWAL  trwa już 6 lat, wszystko zapoczątkowała Fundacja Vena Sport, której donatorem jest znany biznesmen Tomasz Morawski. Dotyczy ona szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Sportowcy walczą w sztafetach 4x100m, sztafecie szwedzkiej oraz 16x100m w ramach pucharu Sfinksa. Finał ogólnopolski festiwalu odbywa się co roku w Łodzi. Jednak, aby dostać się do finału ogólnopolskiego, we wszystkich województwach są organizowane eliminacje. Na nasze nieszczęscie, tylko pierwszy zespół awansuje do Mistrzostw Polski. 

Na nieszczęście, ponieważ uczennice naszego liceum zajęły miejsce tuż za awansem, czyli drugie. Walczyły one z niezwykle mocnymi szkołami, takimi jak Zespół Szkół w Trzcinicy, V LO w Rzeszowie czy Zespół Szkół w Iwoniczu. Jednak o zwycięstwie zadecydowało zaledwie pół sekudny. Do ostatnich metrów biegu nie było do końca wiadomo, kto może być mistrzem województwa. Dziewczyny walczyły łeb w łeb, na przykładzie naszej szkoły wyglądało to w następujący sposób: na pierwszych metrach zajmowaliśmy 3 miejsce, druga zmiana nadrobiła nieco stratę wyprzedzając rywalki ze sporą przewagą, tempo nieco spadło na drugim łuku jednak utrzymało się na tyle, by ostatnia zmiana dobiegła na drugim miejscu wyprzedzając jedną szkołę. 

Mój komentarz do zawodów: Sztafeta pełna jest niespodzianek, o wszystkim decydują setne sekundy i prezycja. Zależało nam na miejscu medalowym - cel ten osiągnęłysmy. W pewnym momencie myślałam, że Angelika dogoni przeciwniczki z Trzcinicy, gdyby bieg trwał dodatkowo 20m - Angela jeszcze bardziej rozpędziłaby się i szykowałybyśmy się do wyjazdu na finał ogólnopolski. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowolone i mamy nadzieje, że za rok będziemy cieszyć się ze zwycięstwa. 

Skład drużyny: Martyna Adamiak, Martyna Bieleń, Maria Podkalicka, Angelika Faka

Opiekunem był p. Grzegorz Pastuszak.