Szczęśliwy numerek

01-12-2017

37

   W puli: 

 1, 3, 5, 6,

10, 12, 13, 17

18, 19, 20, 21, 22,

26, 28, 29, 30, 32,

34, 35, 36, 38, 40

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

II LO na Europejskiej Gali Szkół !


            Chcecie to wierzcie albo i nie, ale bardzo dobre wieści o naszej szkole już dawno przekroczyły granice naszego kraju. Stąd pewnego dnia do naszego liceum przysłano  zaproszenie, od ESCOT Europe,  na Europejską Galę Szkół Ponadgimnazjalnych. Zostaliśmy wyróżnieni jako jedyna szkoła z Podkarpacia i jedna z trzech w Polsce. Grupa czternastu uczniów postanowiła zawalczyć o to przedsięwzięcie i udało się !

 


            Po niemalże sześciu miesiącach przygotowań, poszukiwaniu sponsorów 30 kwietnia 2013 wyruszyliśmy do Włoch. Pomimo dużej odległości podróż upłynęła przyjemnie i szybko, dzięki naszym kierowcom. Poranek przywitaliśmy w pięknej Wenecji (goniąc za niestrudzoną przewodniczką). Po dniu spędzonym jak rasowi turyści dotarliśmy wieczorem na miejsce przeznaczenia – Montecatini Terme, oddalonej 30 km od Florencji, to tam miała odbyć się cała impreza.

 

 

Nazajutrz rozpoczęliśmy poznawanie i zaprzyjaźnianie się z innymi uczestnikami gali, którzy przybyli z dziewiętnastu krajów Europy. Niezbędna okazała się tu znajomość języka angielskiego. Konwersacje uczniów przebiegały bez zastrzeżeń – wiadomo II LO! Już od południa reprezentacje stanęły do sportowej rywalizacji. Zarówno męska i jak i żeńska grupa rozegrała mecze w piłce siatkowej. Na pierwszy ogień poszli nasi chłopcy, którzy pomimo głośnego dopingu dziewczyn jak i zaprzyjaźnionej polskiej szkoły z Wrocławia ostatecznie zajęli 8 miejsce.  Rozgrywki przebiegały systemem pucharowym (przegrany odpada), panowie w drugiej rundzie wpadli na Bułgarów, którzy okazali się rewelacją turnieju i wygrali całą rywalizację. Zabrakło szczęścia w losowaniu, bo przy innym układzie tabeli Zakonnicy mogli spokojnie zająć 2 miejsce w grupie 14 drużyn.

Tuż po nich swoje umiejętności mogły zaprezentować  dziewczyny (piękne Polki z Sanoka dostrzegli wszyscy uczestnicy gali), które w drodze po puchar pokonały  4 drużyny z włoskich szkół ponadgimnazjalnych. Niesione dobra passą, ostatecznie w finale pokonały Istituto Alberghiero Martini z Mediolanu i zajęły 1 miejsce w grupie dwunastu drużyn!

Dekoracja złotymi medalami miała miejsce kolejnego dnia w sali Teatro Verdi. Okazały puchar uniosła w górę jako pierwsza kapitan naszej drużyny Martyna Adamiak, której ataki siały spustoszenie wśród rywalek i budziły podziw wśród męskiego grona publiczności.
Po taki intensywnym początku  imprezy, kolejne dni upłynęły na zwiedzaniu: urokliwej toskańskiej Lukki i Montecatini Term. Ogromne wrażenie na uczestnikach wyjazdu zrobiła Piza i jej (naprawdę) krzywa wieża.
W ostatnim dniu pobytu we Włoszech uczestnicy udali się pociągiem do Florencji, gdzie znajduje się największa kopuła w Europie oraz rzeźba Dawida, którą stworzył Michał Anioł. Z ogromnym pucharem i bagażem doświadczeń wróciliśmy 5 maja do Sanoka z zamiarem, że za rok znowu spotkamy nowych, starych znajomych na kolejnej gali.

Misję Włochy zrealizowali: Martyna Adamiak 2b, Agnieszka Florczak, Wiktoria Penar, Julia Gaweł 1a, Maria Podkalicka 1b, Angelika Kopiec, Paulina Knurek 1g, Karol Szczepan, Bodzio Hnat, Wojciech Draguła, Daniel Terkała 1a, Patryk Kunach 2e, Marcin Słowiak 1g, Kacper Rybka 1e, p. Marta Szerszeń , p. Ewa Kikta.

 

Nasz wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc sponsorów, którym składamy ogromne podziękowania.

SPONSORZY:

Starosta Powiatu Sanockiego, Tras-Gaz Sanok, PBS Sanok, Gal-Pol, PEKAO S.A, PGNiG, p. europoseł E. Łukacijewska, p. P. Ruszkiewicz, p. A. i J. Penarowie, RR II LO w Sanoku.

 

Galeria:

 
 • IMG_6557
 • IMG_6993
 • IMG_7475
 • IMG_7697
 • IMG_7713
 • IMG_7724
 • IMG_7731
 • IMG_7735
 • IMG_7739
 • IMG_7750
 • IMG_7777
 • IMG_7795
 • IMG_7909
 • IMG_7974
 • IMG_7977
 • IMG_8125
 • IMG_8131
 • IMG_8276
 • IMG_8474
 • IMG_8481
 • IMG_8482
 • IMG_8487
 • IMG_8495
 • IMG_8562
 • IMG_8571
 • IMG_8744
 • IMG_8750
 • IMG_8751
 • IMG_8866